Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Aczkolwiek – ceramika i asamblaż

09.05.2023 roku

„Aczkolwiek … jest to słowo skierowane do Was i do nas. Spotykamy się, rozmawiamy, łączymy się, aczkolwiek różnimy się i to jest właśnie wartość najwyższa”.

Przy okazji organizowanej w Kościele Poewangelickim w Odolanowie wystawy „Aczkolwiek”, w dniu 9 maja 2023 roku odbyło się spotkanie z jej autorkami połączone z działaniami warsztatowymi. Wzięły w nim udział osoby z niepełnosprawnością – uczestnicy odolanowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Odolanowie wraz z pracownikami, opiekunami.
Autorkami wystawy są architekt i ceramik Paula Wange – Burkietowicz oraz artystka i terapeutka odolanowskiego ŚDS Elena Ovcharova. Wystawa to wspólny projekt łączący w sobie elementy ceramiki i asamblażu – to podróż do świata wyobraźni artystek, dialog pomiędzy dwoma osobami (kobietami, matkami, córkami), dialog z rzeczywistością i formą, funkcjonowaniem na wielu płaszczyznach życia (codziennego). Prace artystek można zobaczyć również na Kaliskim Biennale Sztuki A-Kumulacje 2023, wystawie konkursowej prezentowanej w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina i Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.
Uczestnicy spotkania mieli możliwość porozmawiania z jedną z artystek – Eleną Ovcharovą, poznania artystycznej wizji i formy wypowiedzi, jak również inspiracji i technik pracy. W trakcie jego trwania przeprowadzono również zajęcia w formie warsztatów z techniki asamblaże. Zapoznano uczestników z tą techniką artystyczną, a każdy miał możliwość stworzenia własnych elementów artystycznych, które następnie utworzyły wspólne dzieło zaprezentowane w formie performance – spaceru po wystawie.

Close Menu