Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Babie Lato w Centrum

26.09.2022 roku

W poniedziałek 26 września 2022 roku w ogrodzie Gminno – Miejskiego Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie spotkali się Seniorzy Dziennego Domu Senior+ i Mieszkańcy Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej z okazji podsumowania projektu „Wycieczki aktywnych seniorów – Seniorów na Plus” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie, dofinansowanego przez Gminę i Miasto Odolanów, połączonego z Dniem Seniora ph.”Babie lato”.
Na spotkaniu nie mogło zabraknąć p. Wojciecha Słodkiewicza – Dyrektora Centrum, p. Marcina Zawiei – Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie oraz zaproszonego gościa p. Józefa Wajsa – Przewodniczącego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Odolanowie. Podsumowania projektu dokonał p. Marcin Zawieja – Prezes Stowarzyszenia, a później rozpoczęła się dalsza część bardziej rozrywkowa imprezy, na którą kadra przygotowała i wystąpiła ze specjalnie przygotowanym programem: wierszami o tematyce jesieni życia, jesieni jako porze roku, quizy, konkursy i wspólne śpiewy.
Dlaczego hasłem imprezy było „Babie lato?” Babie lato czyli Złota Polska Jesień, jest to zastanawiające dlaczego tą porę roku nazywamy Babim Latem?
W ciepłe, jesienne dni zaobserwować można zjawisko zwane babim latem. Unosząca się w powietrzu nić przędna niektórych pająków to zjawisko, które nasila się w naszym klimacie zwykle w drugiej połowie września. Są dwa wytłumaczenia, jedno dotyczy małych pająków, które w okresie ostatnich ciepłych dni roku migrują na czasem setki kilometrów wykorzystując wiatry ciepłych wyżów. Nici pajęcze, to oznaki babiego lata. Druga odpowiedź, to w sumie uzupełnienie pierwszej, właśnie te ciepłe dni od września do października, to efekt normowania się termicznego planety, dające nam ciepłe i słoneczne dni.
Babie lato, cieszy się życiem. To, również czas spokojnej pogody i spokoju ducha.

Close Menu