Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Biesiada z pyrą

20.09.2023 roku

Jesień, to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do bliższego poznania tego warzywa, wspólnej zabawy i pożegnania lata.
W środę, 20 września Seniorzy Dziennego Domu Senior+ w Odolanowie oraz Mieszkańcy Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej, kadra oraz zaproszeni goście spotkali się w ogrodzie Centrum, aby dokonać podsumowania projektu „Wycieczki aktywnych seniorów – Seniorów na Plus” oraz wspólnie biesiadować. Ponadto w uroczystości udział wzięli Wojciech Słodkiewicz – Dyrektor Gminno – Miejskiego Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie, Marcin Zawieja – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie, Marian Janicki – Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów, Jan Prokop – Zastępca Burmistrza, Paweł Małuszek – Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Józef Wajs – Prezes Stowarzyszenia Seniorów Ziemi Odolanowskiej.
W/w projekt był realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie i współfinansowany ze środków Gminy i Miasta Odolanów w ramach realizacji zadania publicznego w obszarze „Działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”. W bieżącym roku odbyły się 2 wycieczki do Lewkowa i Wrocławia.
Po podsumowaniu projektu rozpoczęto biesiadowanie od przedstawienia krótkiej historii ziemniaka oraz ciekawostek na temat tego popularnego warzywa.
Jak na ziemniaczaną biesiadę przystało, głównym bohaterem imprezy była pyra (pyra w gwarze poznańskiej). Nic więc dziwnego, że pyry były głównym składnikiem potraw, elementem dekoracji czy też quizów wiedzy o ziemniaku, wspomnień opartych o wykopki ziemniaków oraz integracyjne zabawy.
Organizatorzy przygotowali wiele dań z ziemniakiem w roli głównej. Wśród nich znalazły się m. in. pyra z gzikiem, zupa ziemniaczana czy też różnego rodzaju sałatki ziemniaczane.
Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał wszystkim zebranym. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Close Menu