Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Już 20 lat ...

23.09.2020 roku

Gminno – Miejskie Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie świętuje w tym roku 20-lecie swojej działalności. Z tej okazji w środę 23 września w Restauracji Kaczory Deluxe odbyło się spotkanie jubileuszowe.
W tym dniu spotkali się zaproszeni goście oraz emerytowana i obecnie pracująca kadra aby uczcić jubileusz 20-lecia powstania i działalności naszego Centrum, którzy wspominali miniony czas, związane z nim dokonania i ludzi, którzy tworzyli i tworzą Centrum.
Nasze zaproszenie przyjęli i byli z nami: p. Marian Janicki Burmistrz GiM Odolanów, p. Jan Prokop Zastępca Burmistrza, Radni Gminy i Miasta Odolanów p. Barbara Cebulska i p. Maciej Żuraw – pracownicy Centrum, p. Krystyna Wiertelak Sekretarz, p. Beata Gościniak Skarbnik, p. Józef Wajs były Burmistrz GiM Odolanów, obecnie Radny Powiatu Ostrowskiego, p. Paweł Barczak były Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Odolanów, p. Paweł Małuszek Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Odolanowie, wieloletni pracownik Centrum, p. dr hab. Anita Stefańska specjalistka z zakresu arteterapii współpracująca z Centrum od 2008 roku. Wykładowca na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu, Ks. Prałat Dariusz Smolnik proboszcz parafii pw. św. Marcina w Odolanowie, p. Halina Benedyk wokalistka, niekoronowana królowa Integracji. W 2006 r. po raz pierwszy wykonała piosenkę pt. „Piosenka z nadzieją” napisaną specjalnie na to spotkanie. Utwór stał się swoistym hymnem Integracji i osób niepełnosprawnych. P. Aleksander Maliszewski muzyk, kompozytor, aranżer, dyrygent i założyciel orkiestry „Alex Band”. Prywatnie mąż Halinki Benedyk, p. Piotr Młoczyński redaktor naczelny Dzwonka Odolanowskiego oraz wydawca książki „Pozostawiając ślad”.
Obchodzony Jubileusz 20-lecia Centrum był szczególną okazją, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to co zostało osiągnięte na przełomie 20 lat. Dwudziestoletni ślad działalności został przedstawiony na wystawie fotograficznej. Został ukazany w wydawnictwie wydanym na tę okoliczność pt. „Pozostawiając ślad” oraz w dokumentacji filmowej pt.”Migawki z naszej przeszłości i teraźniejszości”.
Podczas uroczystości był również czas na przyjęcie życzeń i gratulacji od zaproszonych na spotkanie gości. Ponadto bukiet z 20 róż, list gratulacyjny oraz pamiątkowy upominek wraz z gratulacjami i życzeniami Dyrektor Centrum p.Wojciech Słodkiewicz otrzymał od swoich pracowników.
Uroczystość była dobrą okazją do złożenia ze strony Dyrektora Centrum podziękowań i wręczenia symbolicznych upominków w postaci specjalnych medali i książki zaproszonym gościom oraz pracownikom.
Podczas okolicznościowych przemówień często powtarzały się trzy słowa WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ. Od dwudziestu lat te trzy wartości są drogowskazem do pracy i działalności Gminno – Miejskiego Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie. Te trzy słowa są piękne i szlachetne, a w przypadku wprowadzenia ich w czyn tworzą spełnienie wielu ludzkich marzeń, które są niezbędne w trudzie życia codziennego.

Close Menu