Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Dwieście lat dla Pani Józefy Naumów

20.01.2023 roku

Któż nie chciałby, aby spełniło się najpopularniejsze życzenie urodzinowe – „sto lat”? Wielu o tym marzy i jednocześnie niewielu jest to dane. Wśród nas jest jednak osoba, w przypadku której życzenia te już rok temu straciły na aktualności. Wyróżnioną przez los jest Pani Józefa Naumów – mieszkanka Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej, która 20 stycznia br. osiągnęła 101 rok życia.
Były kwiaty i z serca płynące życzenia, którymi Jubilatkę obdarowali goście, był też tort urodzinowy, toast za zdrowie Pani Józefy oraz wspólne zdjęcie.
W tym wyjątkowym dniu Jubilatce towarzyszyli mieszkańcy Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej, seniorzy z Dziennego Domu Senior+, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Uczestnicy na tę okazję przygotowali specjalny program artystyczny. Obecni byli: Pan Marian Janicki – Burmistrz, Pan Janusz Szustkiewicz – Przewodniczący Rady Gminy i Miasta, Pan Jan Prokop – Zastępca Burmistrza, Pani Aleksandra Szkudlarz – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Także były życzenia i kwiaty od Dyrektora Centrum.
Taki jubileusz, to wspaniała okazja. Niewielu z nas ma okazję obchodzenia setnych urodzin. 101 lat, to czas, który dla większości z nas wydaje się być nie do osiągnięcia, to czas w którym można zdobyć mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile szczęścia i niezmierzonej radości. Jest to okazja niecodzienna i doniosła. Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „sto lat”, z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat „dwieście”.
Atmosfera spotkania wprawiła Jubilatkę w tak dobry nastrój, iż postanowiła zaprezentować swoje zdolności muzyczne, a tym samym pochwalić się doskonałą pamięcią, mając tu na myśli teksty piosenek. Warto zauważyć, że pomimo upływu lat Jubilatka cieszy się wielką pogodą ducha.
Pani Józefa Naumów urodziła się 20 stycznia 1922 roku w Poznaniu, gdzie mieszkała przez kilkadziesiąt lat. Miała dwójkę dzieci. Z zawodu była salową. Do Odolanowa przeprowadziła się w latach 70 – tych, a do Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej trafiła w dniu 9 czerwca 2022 roku.
W młodości bardzo lubiła tańczyć. Uwielbia śpiewać ludowe piosenki, słuchać muzyki. Ponadto uwielbia pepsi i ciemne piwo karmi.
My już dzisiaj odmierzamy czas do następnych 102 urodzin. Gratulujemy i jeszcze raz z całego serca życzymy Jubilatce zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia i upływa w spokoju i w zdrowiu.
200 lat Pani Józefo!

Close Menu