Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Działania w ramach projektu „Spotkanie z Wędką”

08.09.2022 roku

W ramach kontynuacji projektu „Spotkanie z Wędką” 8 września 2022 roku zrealizowano dzień pod znakiem Działań Artystycznych i Zabaw Sportowych. Odbył się on na terenie budynku i ogrodu Gminno – Miejskiego Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie. W przygotowanych działaniach udział wzięli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Odolanowie, seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Odolanowie oraz mieszkańcy Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej. Podczas Działań Artystycznych uczestnicy projektu mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach, podczas których tworzyli witraże z papieru, kolaże, malowali i ozdabiali budki lęgowe dla ptaków, podejmowali swobodne działania plastyczne.
Natomiast na przygotowane Zabawy Sportowe składały się następujące konkurencje integracyjne: rzuty do kosza, rzuty ringo, kręgle, boule oraz strzelanie z łuku. Dzień wypełniony był atrakcyjnymi działaniami z jednej strony uaktywniającymi ruchowo i promującymi aktywny wypoczynek, z drugiej natomiast pobudzającymi do ekspresji twórczej i kształtującymi zdolności manualne. Przygotowane działania pozwoliły jednocześnie na szeroko rozumianą integrację beneficjentów projektu, w tym również integrację międzypokoleniową.
Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie, a realizowany może być dzięki wsparciu finansowemu ze środków otrzymanych od Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego w ramach 18 edycji Konkursu Grantowego. Na jego zakończenie planowane jest jeszcze wspólne Integracyjne Spotkanie Podsumowujące zamykające realizację powyższego projektu.

Close Menu