Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Dzień Osób z Niepełnosprawnością „Sięgnij po sukces”

11.05.2018 roku

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Ostrowie Wielkopolskim w dniu 11 maja 2018 roku organizował Dzień Osób z Niepełnosprawnością ph. „Sięgnij po sukces”. Wydarzenie współorganizowane było przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy oraz Instytut Transportu Samochodowego.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Infrastruktury.
Było to ważne wydarzenie, a jego główną ideą było wspieranie aktywizacji zawodowej i społecznej oraz upowszechnianie wiedzy na temat praw osób z niepełnosprawnością. W ostrowskim Forum Synagoga wszyscy odwiedzający mieli okazja do uzyskania porad ekspertów i specjalistów, a także poznania dobrych praktyk realizowanych przez podmioty aktywizujące zawodowo i społecznie osoby z niepełnosprawnością. Przygotowano ciekawy program, występy artystyczne i spotkanie z gościem wydarzenia Panią Małgorzatą Ignasiak – sportsmenką, brązową medalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych.

W panelu artystycznym swoje umiejętności zaprezentowała m. in. grupa teatralna PO PROSTU działająca w Środowiskowym Domu Samopomocy w Odolanowie, składająca się z osób niepełnosprawnych – uczestników prowadzonych w Ośrodku zajęć terapeutycznych. Przedstawiła ona etiudę teatralną „Babie Lato”, zapraszającą widzów do podróży wraz z nićmi babiego lata unoszonymi przez ciepły wiatr. Była to krótka wędrówka dająca okazję do spotkań … spotkania się z samym sobą, z drugim człowiekiem, z chwilą …

Close Menu