Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Gala wręczenia nagród i otwarcie wystawy Fot.ON 2018

20.11.2018 roku

Do końca sierpnia br. można było wysyłać prace na konkurs fotograficzny organizowany ph. Ogólnopolskie Biennale Fotograficzne Fot.ON w Gdańsku. Po burzliwych kilkudniowych obradach profesjonalne jury w dniu 15 października 2018 roku wyłoniło laureatów tegorocznej V edycji konkursu. W gronie zwycięzców i wyróżnianych w kategorii „Podopieczni placówek wsparcia” znalazły się także uczestniczki ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Odolanowie. Joanna Elert zdobyła III nagrodę za zdjęcie „Odbicie” oraz wyróżnienie za zdjęcie „Okno”, jej dwa zdjęcia wzięły także udział w wystawie („Studnia”, „Zachód”). W formie wyróżnienia w wystawie wzięły udział również zdjęcia Anny Jedlińskiej („Pociąg”, „Zima”) i Moniki Kulas („Mgła”, „Robak”). Podopieczni ŚDS Odolanów wraz z opiekunem w dniu 20 listopada 2018 roku wzięli udział w zorganizowanej w gdańskiej Galerii Bałtyckiej uroczystej gali wręczenia nagród i otwarciu wystawy V Ogólnopolskiego Biennale Fotograficznego Fot.ON. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza i patronatem artystycznym Macieja Kosycarza – znanego fotografa, wydawcy i założyciela agencji Kosycarz Foto Press. Spotkanie uświetnił również solowy koncert akustyczny Adriana Zawady – jednego z laureatów tegorocznego konkursu fotograficznego.

Ogólnopolskie Biennale Fotograficzne Fot.ON w Gdańsku to konkurs skierowany do osób z niepełnosprawnością intelektualną wykonujących amatorsko fotografie związane z własnym życiem codziennym oraz rodzinnym, wynikające z własnych zainteresowań i aktywności. Biorą w nim udział również pracownicy oraz wolontariusze podmiotów działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, wykonujący zdjęcia tym osobom w trakcie różnorodnych działań prowadzonych i realizowanych przez te podmioty (zajęcia terapeutyczne, arteterapeutyczne, spotkania, wyjazdy). Oddzielnie oceniane i nagradzane są prace w podkategorii: Terapia i Sztuka.
Przewodnią myślą konkursu jest ukazanie osób z niepełnosprawnością intelektualną jako kreatywnych autorów (w przypadku zdjęć wykonywanych przez nich samych), oraz jako pełnoprawnych i wartościowych członków otwartej społeczności, w pełni uczestniczących w jej życiu. Celem konkursu jest również promocja działalności placówek wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, odnalezienie osób utalentowanych w dziedzinie fotografii, jak też ukazanie możliwości oddziaływania terapeutycznego, jakie stwarza obcowanie z fotografią.(Źródło: frisakces.wixsite.com/fundacja)

Fotografie konkursowe - ŚDS Odolanów

Joanna Elert „Odbicie” | Joanna Elert „Okno” | Joanna Elert „Studnia” | Joanna Elert „Zachód”
Anna Jedlińska „Pociąg” | Anna Jedlińska „Zima” | Monika Kulas „Mgła” | Monika Kulas „Robak”

Close Menu