Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

III Integracyjny Turniej Piłki Nożnej

06.06.2018 roku

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie, kontynuując realizowane we wcześniejszych latach działania o charakterze integracyjno – sportowym, zorganizowało w dniu 6 czerwca 2018 roku imprezę ph. „Integracyjny Turniej Piłki Nożnej”. Była to już trzecia edycja turnieju zorganizowana we współpracy z Gminno – Miejskim Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie i realizowana na terenach zielonych odolanowskiego Centrum.
„III Integracyjny Turniej Piłki Nożnej” przygotowany został jako projekt organizowany w formie wsparcia realizacji zadania publicznego przez Gminę i Miasto Odolanów. Zaplanowany został jako impreza pozwalająca na integrację środowiska lokalnego ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością zorganizowana w formie sportowej rywalizacji zakończonej wspólnym spotkaniem o charakterze integracyjnym. Wzięły w niej udział osoby z niepełnosprawnością ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Odolanowie i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Odolanowie oraz młodzież z Gimnazjum w Odolanowie, Świecy, Raczycach, Wierzbnie oraz drużyna odolanowskich Samorządowców. Ogólnie w imprezie wzięło udział około 150 osób. Każdy zespół otrzymał pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, a dla drużyn zajmujących pierwsze cztery miejsca przygotowano drobne upominki. Wybrany został również najlepszy bramkarz oraz najlepszy strzelec turnieju. Wśród gości zaproszonych na spotkaniu pojawili się Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów – Pan Marian Janicki oraz Dyrektora Centrum – Pan Wojciech Słodkiewicz, którzy dokonali uroczystego otwarcia, jak również podsumowania turnieju i wręczenia dyplomów oraz upominków.
Poprzez realizację tego zadania organizatorzy dążyli do zwiększenia dostępności osób z niepełnosprawnością do różnych ciekawych form zajęć pozwalających na jak najpełniejszy rozwój, samorealizację, jak również integrację z młodzieżą gimnazjalną i samorządową społecznością lokalną poprzez wspólne działania o charakterze sportowym i rekreacyjnym.

Close Menu