Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Integracyjna Majówka ph.”Wiele nas łączy”

31.05.2023 roku

W słoneczną środę w ogrodzie Centrum spotkali się seniorzy Dziennego Domu Senior+, mieszkańcy Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy. Integracyjna Majówka była okazją do spotkania i wspólnej zabawy bez względu na wiek i stan zdrowia. Taka impreza nie mogła odbyć się bez obecności gospodarza p. Wojciecha Słodkiewicza – Dyrektora Centrum oraz zaproszonych gości p. Jana Prokopa – Z-cę Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów i p. Pawła Małuszka – Kierownika Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Odolanowie. Myli się ten, kto uważa, żeby dobrze się bawić, trzeba być młodym, zdrowym i bogatym. Nieprawdą jest, bo jak mówią słowa piosenki „Życie to nie grzech” – „bo w życiu o to chodzi, by wszyscy byli młodzi i w sercach mieli naście lat”.
W myśl hasła imprezy „Wiele nas łączy” była dobra zabawa, integracja, radość życia, uśmiech na twarzach uczestników imprezy, wspólny śpiew, taniec, współdziałanie w grupie oraz wcześniej, wspólne pieczenie ciastek na tę okazję, a także przygotowanie reklamy swojej grupy.
W tym dniu połączone były obchody dwóch świąt: Dnia Niezapominajki i świętowaliśmy na wesoło obchody 5 – lecia powstania Dziennego Domu Senior+. 15 Maja jest od 2002 roku – Dniem Niezapominajki. Jest to niewątpliwie wyjątkowy dzień w kalendarzu, dzień który ma kilka znaczeń. Z jednej strony, jest to dzień, w którym promowane są walory polskiej przyrody, różnorodność biologiczna. Z drugiej strony, jest to również moment, aby na chwilę zwolnić, zatrzymać się i uwiecznić w pamięci ważne chwile życia. Święto to zachęca również do życzliwości i otwartości na drugiego człowieka. Dzień Niezapominajki jest idealnym momentem, by przypomnieć sobie o tych, o których nie pamiętamy w codziennej bieganinie.
Motywem przewodnim był kolor niebieski. Dominował w dekoracjach i strojach uczestników imprezy.
Podsumowując można stwierdzić, że „TO, CO NAS ŁĄCZY, JEST ISTOTNIEJSZE OD TEGO, CO NAS DZIELI”.

Close Menu