Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

IV Integracyjny Turniej Piłki Nożnej

05.06.2019 roku

W dniu 5 czerwca 2019 roku na terenie ogrodu Gminno – Miejskiego Centrum Pomocy w Odolanowie odbyła się IV edycja Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej. Jego organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie we współpracy z odolanowskim Centrum, a odbywał się jako projekt organizowany w formie wsparcia realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę i Miasto Odolanów. Zaplanowany został jako impreza umożliwiająca integrację środowiska lokalnego ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością, seniorów, która realizowana była w formie sportowej rywalizacji zakończonej wspólnym spotkaniem integracyjnym.
W imprezie udział wzięły osoby z niepełnosprawnością ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Odolanowie i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Odolanowie, seniorzy z Dziennego Domu SENIOR+ w Odolanowie, a także uczniowie i opiekunowie z Gimnazjów z terenu Gminy i Miasta Odolanów (Odolanów, Wierzbno, Raczyce, Świeca) oraz odolanowscy Samorządowcy. W imprezie wzięli udział także goście zaproszeni – przedstawiciele lokalnych władz, w tym Pan Marian Janicki – Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów, Pan Jan Prokop – Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów oraz Pani Krystyna Wiertelak – Sekretarz Gminy i Miasta Odolanów.
W Turnieju Piłki Nożnej uczestniczyło 6 drużyn liczących maksymalnie 10 zawodników, które rywalizowały o pierwsze trzy miejsca: I miejsce zajęło Gimnazjum Wierzbno, II miejsce – Gimnazjum Raczyce, a na trzecim miejscu rozgrywki zakończył ŚDS Odolanów. Wybrany został również najlepszy bramkarz oraz najlepszy strzelec turnieju. Dodatkowo w tym roku przeprowadzono konkurencję rekreacyjno – integracyjną Rzutów do Kosza, rozgrywaną w kategorii Kobiety i Mężczyźni, w której osoby z niepełnosprawnością i seniorzy rywalizowali o pierwsze trzy miejsca. Każdy zespół otrzymał pamiątkowe dyplomy za zdobyte miejsce i dyplomy uczestnictwa, a dla drużyn zwycięskich oraz zwycięzców przygotowano drobne upominki. Nagrody udało się zakupić dzięki wsparciu finansowemu ze strony Pana Stanisława Szkopka. Właściwy poziom przebiegu spotkań turniejowych zapewnił sędzia piłkarski – Pan Szymon Czysty.
Integracyjny Turniej Piłki Nożnej spotyka się corocznie z dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców i pozwala na otwarcie wielu nowych możliwości ich uczestnikom, zwiększając integrację między młodzieżą, seniorami i osobami z niepełnosprawnością, stając się jednocześnie bodźcem do działania i podejmowania nowych wyzwań, elementem motywującym do przezwyciężania własnych barier i ograniczeń, trudności.

Close Menu