Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Kapeluszowy zawrót głowy

16.01.2020 roku

W środę 16 stycznia br. Dzienny Dom Senior+ zamienił się w czarodziejski świat, w którym królowały kapelusze, w przeróżnych fasonach i kolorach. Aby poruszyć wyobraźnię zaproponowano wcześniej Seniorom przygotowanie fantazyjnych nakryć głowy typu kapelusze, kapelusiki, toczki. Zaproponowana forma zajęć miała na celu aktywizację Seniorów, rozwój manualny, rozbudzenie kreatywności na różnych płaszczyznach intelektualnych (adekwatne do możliwości i oczekiwań). Możliwość aktywizacji społecznej oraz zmniejszenia odczuwanej przez wielu z nich samotności, co pozytywnie wpływa na wypracowanie postawy bycia potrzebnym. Seniorzy stają się aktywnymi, mogą rozwijać swoje pasje.
Twórcy kapeluszy stawili się tego dnia, aby zaprezentować swoje wspaniałe dzieła. Każdy wykazał się wielkim zaangażowaniem oraz kreatywnością, dzięki czemu na głowach Seniorów pojawiły się przepiękne kapelusze. Aż 28 nietypowych i nietuzinkowych nakryć głowy zostało przedstawione jury. Podczas kapeluszowej parady doceniono wysiłek każdego Seniora poprzez duże brawa.
Pomysły oraz wykonanie przyprawiły jury o zawrót głowy, gdyż wszystkie kapelusze były fantastyczne i zasługiwały na pierwsze miejsce. Podjęta przez jury decyzja wydaje się słuszna i nagrodzono wszystkich równo. Była to wspólna integracyjna zabawa.

Close Menu