Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Koncentrator Tlenu – nowy sprzęt do wypożyczenia

26.06.2020 roku

Od lipca 2020 roku będzie możliwość skorzystania z nowego urządzenia – Koncentratora Tlenu w ramach wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych działającego przy Gminno – Miejskim Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie.

Koncentrator tlenu jest niezawodnym, wydajnym i wygodnym źródłem tlenu. Urządzenie zasilane jest prądem zmiennym, a mechanizm jego pracy polega na wychwytywaniu tlenu z powietrza i zwiększeniem jego stężenia w dostarczanym gazie. Jednocześnie nie powoduje zmniejszenia zawartości tlenu w powietrzu znajdującym się w danym pomieszczeniu.
Tlenoterapia wskazana jest głównie dla osób zmagających się z chorobami układu krążeniowo – oddechowego, wymagających zwiększonego zapotrzebowania na tlen. Do właściwego funkcjonowania organizmu niezbędny jest stały dostęp tlenu, w związku z deficytami w tym zakresie lekarz może zlecić suplementację tlenem tzw. tlenoterapię. Likwiduje ona objawy niewydolności krążeniowo – oddechowej, w tym bóle głowy, zawroty, dezorientację, omdlenia, zmęczenie i rozdrażnienie.

Close Menu