Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Laureat papieskiego odznaczenia Benemerenti

07.01.2021 roku

Doktor Krzysztof Kupczyk został laureatem papieskiego odznaczenia Benemerenti! Medal jest przyznawany za długoletnie zasługi dla Kościoła katolickiego. Benemerenti” to odznaczenie honorowe, ustanowione w 1832 roku, przez Papieża Grzegorza XVI, przyznawane za długoletnie i wyjątkowe zasługi dla Kościoła Katolickiego osobom wyróżnionym, rodzinom lub społecznościom.
Medal jest złotym krzyżem w kształcie karo. Na rewersie widnieje słowo Benemerenti na tle godła Watykanu, w awersie medalu widnieje postać Jezusa Chrystusa. Wstążka orderowa jest w barwach papieskich.
Laureat to człowiek zasad, prawości i świadomości, kim jest. Osoba wierna przysiędze Hipokratesa. Jest nie tylko wspaniałym lekarzem, ale jednocześnie człowiekiem z sercem na dłoni, cierpliwym, oddanym pacjentowi.
Pan Kupczyk, jako wieloletni lekarz specjalista w zakresie chorób wewnętrznych nadal przyjmuje mieszkańców Gminy i Miasta Odolanów w Przychodni Lekarza Rodzinnego w Odolanowie mających problemy ze schorzeniami układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit itp. Ponadto jeden dzień w tygodniu sprawuje opiekę medyczną nad mieszkańcami Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej, którym poświęca dużo czasu, prowadząc dokładne badania każdego mieszkańca. Szczególna opieka nad mieszkańcami Domu wpływa na ich długowieczność. Należy dodać, że przychodzi do nich z wizytą również w każdą niedzielę.

Serdecznie gratulujemy Panu Doktorowi tak zaszczytnego wyróżnienia, którego dokonał papież Franciszek oraz życzymy dobrego zdrowia na długie lata.

Close Menu