Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

„Majówka z Wędką”

29-30.05.2019 roku

Wzorem wcześniejszych lat Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie zorganizowało 8 edycję imprezy ph. „Majówka z Wędką”. Mogła ona odbyć się dzięki współfinansowaniu ze środków otrzymanych od Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego w ramach 15 edycji Konkursu. Bardzo aktywnie i z dużym zaangażowaniem w jej organizację oraz prowadzenie włączyli się również członkowie odolanowskiego Koła Wędkarskiego.
Odbiorcami projektu były osoby z niepełnosprawnością ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Odolanowie oraz osoby w podeszłym wieku z Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej i seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Odolanowie. Impreza podzielona była na dwie główne części – w dniu 29 maja 2019 roku przeprowadzone zostały Zawody Wędkarskie na zbiorniku wodnym GLINIANKI w Odolanowie, natomiast w dniu 30 maja br. zorganizowano Integracyjne Spotkanie Podsumowujące na terenach zielonych Gminno – Miejskiego Centrum Pomocy w Odolanowie. W zawodach wędkarskich bezpośredni udział wzięło 15 dwuosobowych zespołów, którym towarzyszyli i pomagali odolanowscy wędkarze. Po ich zakończeniu odbyło się oficjalne warzenie i mierzenie złowionych ryb prowadzone przez Komisję Sędziowską. Pod uwagę brana była ilość złowionych ryb i ich waga oraz największa ryba. W kolejnym dniu imprezy w spotkaniu integracyjnym wzięło udział około 100 osób. Podczas jego trwania dokonano podsumowania zawodów wędkarskich, rozdano pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Zwycięzcy za pierwsze trzy miejsca otrzymali również pamiątkowe puchary ufundowane przez Koło Wędkarskie w Odolanowie z inicjatywy ich członków. Dla wszystkich przybyłych przygotowano ciepły posiłek oraz wspólną zabawę integracyjną przy muzyce.
Cel głównym „Majówki z Wędką” było propagowanie sportu wędkarskiego wśród osób z niepełnosprawnością, seniorów i osób w podeszłym wieku oraz aktywizacja i integracja w środowisku osób niepełnosprawnych oraz starszych, promowanie aktywnego wypoczynku, aktywizowanie do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jej organizacja stworzyła okazję do wspólnego spotkania umożliwiającego m. in. wzmacnianie więzi społecznych i emocjonalnych, aktywizację i zachęcanie do aktywnego wypoczynku, poszukiwania sposobów na samorealizację i właściwe planowanie czasu wolnego, dając możliwość miłego spędzenia czasu w gronie znajomych i przyjaciół.

Close Menu