Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Polsko – Niemiecka Umowa Współpracy Partnerskiej

08.11.2019 roku

W efekcie prowadzonych od dłuższego czasu rozmów m. in. z władzami Heringen (Werra) i Odolanowa oraz budowaniu ogólnej koncepcji w dniu 8 listopada 2019 roku odbyła się ceremonia podpisania Polsko – Niemieckiej Umowy Współpracy Partnerskiej. Umowa podpisana została w ośrodku dla seniorów Heringer AWO przez Susann Kunzemann, Kierownik AWO-Seniorenwohn- und Pflegezentrum Heringen (Werra) i Wojciecha Słodkiewicza, Dyrektora Gminno – Miejskiego Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie. Przy jej podpisywaniu towarzyszył Michael Schmidt, Dyrektor Zarządzający AWO Nordehessen oraz władze z miast partnerskich: Marian Janicki – Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów, Daniel Iliev – Burmistrz Miasta Herringen (Werra) i Roman Arendt – Burmistrz Heringen/Helme.
Umowa oparta jest na terapii i pracy z osobami niepełnosprawnymi i w podeszłym wieku, a przygotowana została w koncepcji szerokiej integracji oraz z myślą o wzajemnej współpracy i wsparciu. Obie instytucje opracują międzynarodowe partnerstwo w dziedzinie integracji osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku oraz podjęte zostaną wspólne działania na rzecz wymiany doświadczeń w zakresie pracy terapeutycznej z tymi osobami. Jest to zarazem nowa forma partnerskiej współpracy, która pozwoli zwiększyć zakres działania i pogłębi przyjaźń polsko – niemiecką.
W ramach odwiedzin odolanowska delegacja miała możliwość wzięcia udziału w sesji rady Miasta Heringen (Werra) i spotkaniu z burmistrzem, w obchodach z okazji 30 rocznicy zjednoczenia Niemiec i upadku muru berlińskiego oraz likwidacji granic (wystawie dokumentalnej, pochodzie rocznicowym i festynie integracyjnym).

Close Menu