Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Projekt „ARTconvers“

20 – 23.07.2023 roku

Gminno – Miejskie Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie realizowało w dniach 20 – 23 lipca 2023 roku projekt pn. „ARTconvers“. Łączył on w sobie działania integracyjno – kulturalne o charakterze artystyczno – terapeutycznym oparte na podłożu współdziałania dwóch placówek w ramach umowy współpracy opartej na terapii i pracy z osobami z niepełnosprawnością i w podeszłym wieku. Grupę docelową stanowiła delegacja z Niemiec, w tym z partnerskiej placówki AWO-Seniorenwohn-und Pflegezentrum z Heringen Werra oraz pracownicy i podopieczni odolanowskiego Centrum. W organizację i realizację zadań włączeni zostali członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie. W działaniach brali udział również przedstawiciele lokalnych władz.

Projekt współfinansowany był ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.

„ARTconvers“ składał się z trzech głównych etapów (dni):
KONFERENCJA – wykłady teoretyczne, rozmowy i dyskusje dot. tematyki kultury i sztuki, terapii i arteterapii w realiach poszczególnych krajów,
WARSZTATY – działania praktyczne realizowane w ramach zajęć w obrębie stoisk artystycznych z malarstwa i rysunku, ceramiki, decoupage, florystyki i technik zdobienia, transferu, pirografii, multimediów i działań audiowizualnych,
WYCIECZKA – wyjazd krajoznawczy do Mikorzyna, w tym rejs statkiem, spotkanie integracyjne i plenerowe działania artystyczne.
Całość podsumowana została na wspólnym spotkaniu zamykającym.

Celem projektu była szeroko rozumiana integracja polskich i niemieckich przedstawicieli, promocja bogactwa i różnorodności kulturowej, ekspresji twórczej m.in. w kontekście spójności społecznej i terapii. Podejmowane działania stały się formą spotkań promocyjno-edukacyjnych pozwalających mieszkańcom obu regionów zapoznać się z aspektami kultury sąsiadów. Umożliwiły wymianę doświadczeń w zakresie kultury i sztuki, codziennej pracy, wzmacniając dialog międzykulturowy i zakres działania partnerskiego.

Close Menu