Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Senior Młody Duchem – „Łączymy Pokolenia”

17.06.2021 roku

„Czy jest coś bardziej przyjemnego niż starość otoczona młodością, która chce się czegoś nauczyć?”
Cyceron (106 p.n.e.- 43 p.n.e)

W miniony czwartek w Parku przy ul. 1 Maja w Odolanowie przy wspaniałej pogodzie, odbyło się spotkanie integracyjne seniorów z Dziennego Domu Senior+ w Odolanowie z dziećmi i opiekunami grupy przedszkolaków „Króliczki” z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie.
Celem spotkania była aktywizacja seniorów zmierzająca do integracji międzypokoleniowej oraz włączenie ich w życie społeczności lokalnej. Seniorzy mieli możliwość nawiązania kontaktów społecznych z przedstawicielami młodego pokolenia, dzięki czemu możliwe jest:
– zapobieganie społecznej izolacji osób starszych,
– zapobieganie nieprawidłowym relacjom osób starszych z otoczeniem.
Tego typu spotkania stwarzają, zatem unikalną możliwość tworzenia więzi międzypokoleniowych oraz nawiązywania trwałych relacji interpersonalnych.
Podczas spotkania park zamienił się w halę sportową. W szranki ze sobą stanęli seniorzy i dzieci. Mimo różnicy w metryce urodzenia spotkanie odbyło się bez podziału na kategorię wiekową. Atrakcji nie było końca. Dużym powodzeniem cieszyły się ćwiczenia za pomocą piłek, laski; tor przeszkód; podnoszenie ciężarków; przeciąganie liny; rzut woreczkami do wyznaczonego celu; podrzucanie piłek na tęczowym kole czy też relaksujący masaż stóp wykonany na piłce z kolcami. Muzyka z dziecięcych lat, śpiewanie piosenek i tance w kółeczku sprawiły dwóm pokoleniom wiele radości. To tylko kolejny dowód na to, że przy odrobinie wzajemnego szacunku i dobra zacierają się granice wieku, a ludzie wzajemnie potrzebują się do życia.
Świetna zabawa zwieńczona była wymianą prezentów. Seniorzy już wcześniej przygotowywali się do spotkania z przedszkolakami robiąc specjalnie na tę okazję kwiatki dla każdego z nich. Natomiast przedszkolacy nie zostali dłużni i wręczyli seniorom specjalnie przygotowane na tę okazję kolorowe talerzyki.
Można śmiało powiedzieć, że mimo dużych różnic wiekowych uczestników spotkania stanowią oni zgrany team, świetnie się dogadują i na każde kolejne spotkanie czekać będą z niecierpliwością.

Close Menu