Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

„Spotkanie z Wędką”

06.09.2023 roku

Przy sprzyjającej letniej pogodzie w dniu 6 września 2023 roku na Zbiorniku Wodnym GLINIANKI w Odolanowie odbyły się Zawody Wędkarskie. Było to pierwsze i zarazem główne działanie w ramach projektu „Spotkanie z Wędką”. Przygotowywany i realizowany jest on przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie we współpracy z odolanowskim Gminno – Miejskim Centrum Pomocy. Projekt współfinansowany jest ze środków otrzymanych od Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego w ramach 19 edycji Konkursu Grantowego.
W Zawodach Wędkarskich udział wzięli uczestnicy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Odolanowie, mieszkańcy Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej i seniorzy z Dziennego Domu Senior+ w Odolanowie. Organizowane były w kategorii open, a nad ich właściwym przebiegiem czuwała Komisja Sędziowska, która na zakończenie dokonała oficjalnego ważenia, liczenia i mierzenia złowionych ryb. Uczestnicy projektu łowili ryby na 16 specjalnie przygotowanych stanowiskach w zespołach dwu i trzyosobowych. Bezpośredni udział wzięło w nich łącznie 45 osób i złowili oni 102 ryby o wadze 4,5kg. Na zakończenie odbyło się wspólne spotkanie integracyjne połączone z podsumowaniem Zawodów i wręczeniem trofeów oraz dyplomów i wyróżnień dla zwycięzców.
Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu i aktywnemu zaangażowaniu Koła Polskiego Związku Wędkarskiego przy ZOG w Odolanowie. Udostępniło ono i przygotowało miejsce Zawodów, a wędkarze w formie wolontariatu wsparli i czuwali nad bezpiecznym i właściwym ich przebiegiem.
W spotkaniu udział wzięli również goście zaproszeni, w tym Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów – Jan Prokop, Sekretarz Gminy i Miasta Odolanów – Krystyna Wiertelak oraz Dyrektor GMCP Odolanów – Wojciech Słodkiewicz i Prezes Koła Wędkarskiego w Odolanowie – Piotr Bochyński.

Close Menu