Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Tłusty czwartek w Dziennym Domu Senior+

16.02.2023 roku

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

W dniu dzisiejszym Seniorzy Dziennego Domu Senior + w Odolanowie wspólnie z Dyrektorem Centrum-Wojciechem Słodkiewiczem, Zastępcą Burmistrza – Janem Prokopem, Kierownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej-Pawłem Małuszkiem, mieszkankami Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej wraz z opiekunkami, kadrą zgodnie z tradycją obchodzili tłusty czwartek. Po specjalnie przygotowanej z tej okazji części artystycznej, gdzie tematem wiodącym był pączek, który jest symbolem tego dnia, wszyscy udali się na wspólną kawę. To jedyny dzień w roku, kiedy seniorzy oraz goście mogli sobie bezkarnie pozwolić na większe ilości słodyczy.
Ten dzień był wyjątkowo słodki, pyszny i pełen uśmiechniętych twarzy ubrudzonych marmoladą i lukrem. Żeby spalić kalorie w Dziennym Domu Senior+ rozbrzmiewał przez dłuższy czas gromki śpiew. Trzeba pamiętać by spalić 1 pączka (75 gram) czyli 314 kacl należy śpiewać 2,5 godziny.

Pączkowe szaleństwo … to tylko w tłusty czwartek !!!
Dzisiaj pączki w głównej roli, a więc jedzmy je do woli !!!

Close Menu