Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

„Wycieczki aktywnych seniorów – Seniorów na Plus”

23.06.2023 roku

W piątek 23 czerwca odbyła się druga wycieczka seniorów organizowana w ramach realizacji projektu „Wycieczki aktywnych seniorów – Seniorów na Plus”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Centrum w Odolanowie i współfinansowany ze środków Gminy i Miasta Odolanów w ramach realizacji zadania publicznego w obszarze „Działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”.
Seniorzy Dziennego Domu Senior+ oraz mieszkańcy Odolanowskiego Domu Pomocy Społecznej wraz z opiekunami tym razem udali się do Wrocławia. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Panoramy Racławickiej – muzeum sztuki eksponujące cykloramiczny obraz olejny przedstawiający Bitwę pod Racławicami namalowany przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Następnie zwiedzili Muzeum Narodowe we Wrocławiu obejmujące zbiory głównie malarstwa i rzeźby ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska.
W związku z tym, że pogoda dopisała uczestnicy wycieczki przeszli spacerem bulwarem Xawerego Dunikowskiego nad Odrą i podziwiali panoramę Ostrowa Tumskiego. Pełni wrażeń wrócili do Odolanowa z planami na następną wycieczkę.

Close Menu