Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
Bez kategorii
Wydarzenia

Zmień rozmiar czcionki:

Współpraca

| AWO-SENIORENWOHN- UND PFLEGEZENTRUM HERINGEN (WERRA)

awo_logo

W efekcie prowadzonych od dłuższego czasu rozmów m. in. z władzami Heringen (Werra) i Odolanowa oraz budowaniu ogólnej koncepcji w dniu 8 listopada 2019 roku odbyła się ceremonia podpisania Polsko – Niemieckiej Umowy Współpracy Partnerskiej. Umowa podpisana została w ośrodku dla seniorów Heringer AWO przez Susann Kunzemann, Kierownik AWO-Seniorenwohn- und Pflegezentrum Heringen (Werra) i Wojciecha Słodkiewicza, Dyrektora Gminno – Miejskiego Centrum Pomocy „Wiara – Nadzieja – Miłość” w Odolanowie. Przy jej podpisywaniu towarzyszył Michael Schmidt, Dyrektor Zarządzający AWO Nordehessen oraz władze z miast partnerskich: Marian Janicki – Burmistrz Gminy i Miasta Odolanów, Daniel Iliev – Burmistrz Miasta Herringen (Werra) i Roman Arendt – Burmistrz Heringen/Helme.

Umowa oparta jest na terapii i pracy z osobami niepełnosprawnymi i w podeszłym wieku, a przygotowana została w koncepcji szeroko rozumianej integracji oraz z myślą o wzajemnej współpracy i wsparciu. Obie instytucje wypracowują międzynarodowe partnerstwo w dziedzinie integracji osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku oraz podejmują wspólne działania na rzecz wymiany doświadczeń w zakresie pracy terapeutycznej z tymi osobami.

Jest to zarazem nowa forma partnerskiej współpracy, która pozwoli zwiększyć zakres działania i oddziaływania oraz pogłębi przyjaźń polsko – niemiecką.

Close Menu